آشنایی با خصوصیات سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا  در سنگ های ازنا همانگونه که از نام آن پیدا است، خاصیت پنی و کریستالی آن بسیار پررنگ می باشد لذا این شفافیت و براقیت در مکان هایی که نیاز به انعکاس نور است، گزینه خوبی به شمار می آید. پس از آنالیز های کیفی که از سنگ چینی ازنا صورت گرفت، مشخص گردید که کیفیت کریستالی آن تا حدی خوب است که می توان آن را جز برترین رده های  سنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی طبقه بندی کرد.
 

سنگبری عظیمی تولید کننده برتر سنگ ازنا به صورت اسبل و سایزهای بزرگ 165x165 و 125x125 با تولید انبوه، ارائه طرح های بوک مچ و فورمچ منحصر به فرد، مناسب برای پروژه های ساختمانی و لوکس و منتخب معماران
سنگ چینی ازنا


با توجه به رنگ ظاهری آن که غالبا روشن است، می توان از آن در محیط های کم نور برای صنعت دکوراسیون داخلی بهره برد. البته سنگ چینی ازنا با رنگ های دیگری در بازار وجود دارند که از لحاظ رنگی کمی تیره تر هستند و یا خطوط و رگه های موجود در آن کمی بیشتر است اما خاصیت کریستالی و براقیت در تمام آنها یکسان است. یکی از عواملی که موجب می شود تا سطح کیفیت این سنگ ها بر اساس آن سنجیده شوند، میزان سایندگی این سنگ ها است. هر اندازه سایندگی سنگ بیشتر باشد، میزان کیفیت آن نیز چند برابر خواهد بود.
معمولا بیشتر معماران داخلی و طراحان دکوراسیون داخلی از طرح های بوک مچ و فورمچ سنگ چینی ازنا استفاده می کنند. البته نحوه برش سنگ های مذکور به صورت اسلب می باشد که در مجموعه سنگ عظیمی در اندازه های 165x165 و 125x125 تولید انبوه میشود که مورد مناسبی برای اجرا در پروژه ها میباشد. با توجه به میزان روشنایی ذاتی این سنگ ها، امروزه بیشتر از آن در راه پله ها، لابی ها، سالن های پذیرایی و به صورت کلی مکان هایی که دارای ساختار مجلل هستند، استفاده می شود.
 

کاربرد سنگ چینی ازنا در دکوراسیون داخلی

این سنگ ها دارای مقاومت خوبی هستند و می توان از آنها در نمای بیرونی و یا حتی درونی ساختمان ها بهره برد. اما باید در نظر داشت که در این طبقه از سنگ سنگ ازناها میزان تخلخل بسیار کم است لذا اگر مایل هستید که پس از نصب و گذشت مدت زمانی، آنها از محل خود جدا نشوند لازم است تا از گیره های اسکوپ که مخصوص سنگ نما هستند، در موقع نصب استفاده نمود.
بیشترین موارد استفاده را سنگ چینی ازنا در مکان های زیر دارد:
 
 • برای سنگ نمودن مکان های داخلی ساختمان و به صورت کلی سنگ فرش کردن ساختمان ها
 • به کارگیری آن در نمای بیرونی ساختمان ها
 • به کارگیری آن در سرویس های بهداشتی  و آشپزخانه ها

در نظر داشته باشید که سنگ چینی ازنا دارای ویژگی های مدرن است. به همین دلیل استفاده از آن در محیط داخلی منزل، زیبایی چشم نوازی به محیط می بخشد.
معمولا در ساختمان های مدرن از این سنگ ها بیشتر استفاده می شود تا ظاهری مجلل به ساختمان و دکوراسیون داخلی بخشیده شود.
 

قیمت انواع مختلف سنگ چینی ازنا

 همان گونه که در بالا عنوان شد، با توجه به رنگ این سنگ ها و همچنین رگه های بین آن، مرغوبیت آنها متفاوت است. این موارد در قیمت سنگ های مذکور نیز دخیل است که در ادامه از لحاظ قیمتی مورد بررسی قرار گرفته اند:
 • اگر سنگ چینی ازنا دارای ساختار یکنواخت و یک دست باشد یا به عبارت دیگر در آن رگه های سبز و سیاه کمتری وجود داشته باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.
 • همانند سایر سنگ های ساختمانی، هر اندازه ضخامت سنگ چینی ازنا بیشتر باشد، از لحاظ قیمتی نیز در رده بالاتری قرار دارد.
 • اگر سنگ های مذکور به صورت بوک مچ یا فورمچ باشند، یعنی ابعاد آنها بزرگتر باشد، قیمت تمام شده آنها نیز بیشتر خواهد بود.
 • مرغوبیت سنگ های مذکور از لحاظ سایش، برش و ... اندازه گیری می شود و عوامل مذکور تاثیر بسزایی در قیمت خواهند داشت.
 

ویژگی های مهم سنگ چینی ازنا

 • این سنگ ها دارای تراکم بسیار بالایی هستند و به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی و ضربه از خود نشان می دهند.
 • میزان سایش و ساب پذیری این سنگ ها زیاد است.
 • سنگ های مذکور دارای سطحی صاف و صیقل می باشند. به همین دلیل خاصیت شفافیت و براقیت زیادی از خود نشان می  دهند.
 •  مقاومت سنگ های ازنا در مقابل عوامل سایشی بسیار زیاد است به همین دلیل جز سنگ های محکم در صنعت ساختمان شناخته می شوند.
 • سنگ های ازنا کمترین میزان جذب آب را دارند لذا در محیط های مرطوب می توان بدون نگرانی از آنها استفاده کرد.
 • از دیگر ویژگی های خوب سنگ های مذکور می توان قیمت خوب و به صرفه آن اشاره کرد که در مقایسه با سایر رقبای خارجی خود گزینه بهتری می باشد.
 

کاربرد های سنگ چینی ازنا

 با توضیحات بالا متوجه شدید که ظاهر این سنگ به صورت کریستالی بوده و رنگ آن شفاف است. لذا در صنعت دکوراسیون داخلی برای محیط هایی همچون آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی، کنار درب آسانسور، کفپوش سالن های عروسی، استخر ها و ... استفاده می شود. گفتنی است که این سنگ جز معدود سنگ هایی است که به دلیل جذب آب کم، مقاومت بالایی در مقابل رطوبت از خود نشان می دهد به همین دلیل برای نمای بیرونی ساختمان ها نیز کاربرد دارد.


کاربرد سنگ ازنا
 

فرم ارسال سوال جدید

پرسش و پاسخ

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید