ما سنگ لته ترکیه را از بهترین معادن ترکیه تهیه و تولید میکنیم. سنگ لته که جز خانواده سنگ های مرمریت می باشد، سنگ هایی به رنگ شیری هستند که دارای رگه های کرم و طلایی هستند. امروزه سنگ لته به عنوان یک نمونه پر کاربرد از سنگ ساختمان شناخته می شوند. سنگ لته ترکیه توانسته است تا حجم زیادی از بازار سنگهای لوکس را به خود اختصاص دهد.
خواستگاه اصلی سنگ لته؛ معادن کشور ترکیه هستند اما با توجه به مقاومت و استحکام بالای آنها امروزه در داخل کشور ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ لته ترکیه دارای ظاهر صیقلی و آینه ای می باشد که زیبایی خیره کننده ای دارد. طیف رنگی روشن این سنگ ها در خانواده کرم و طلایی بیشتر یافت می شوند که البته دارای رگه های متفاوت با شکل های مختلفی هستند. از این رو عنوان می شود که سنگ لته دارای انواع مختلفی است. سنگ لته در واقع رقیب خارجی سنگ دهبید است.


سنگ لته


ما ، سورت های منحصر به فرد بر اساس طرح روی سنگ را از مزیت های محصولات سنگ لته خود میدانیم.کارخانه سنگبری عظیمی ، سنگ لته 81.5cm x 81.5cm و  سنگ لته 100cm x 100cm و اسلب سنگ لته ترکیه را به تولید انبوه رسانیده و با کیفیت بی نظیر به بازار عرضه مینماید.


 

آشنایی کلی با سنگ لته

همانگونه که قبل تر عنوان شد، سنگ لته ترکیه، جز سنگ های ساختمانی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این سنگ ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در زیر عنوان گردیده است:

  • سنگ لته جز سنگ هایی می باشند که از خانواده مرمریت بوده و دارای خاصیت شفافیت و آینه ای هستند.
  • طیف رنگی این سنگ ها بسیار متنوع  است لذا در اغلب ساختمان های ، مسکونی، هتل ها می توانید از آنها استفاده نمایید. گفتنی است که اگر مرغوبیت یک سنگ لته کم باشد، رگه های تیره ای در آن وجود دارد.
  • از ویژگی های اصلی سنگ های مذکور که مورد توجه ساختمان سازان و معماران می باشد، توان بالای سایشی و مقاومت آن ها است که همین امر موجب می شود تا استحکام سنگ های لته افزایش یابد.

این سنگ ها از معادن کشور ترکیه استخراج شده و وارد کشور ایران می شوند. امروزه سنگ لته ترکیه یکی از انواع سنگ ساختمانی پر فروش در بازار داخلی است. قیمت سنگ لته به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر اندازه رنگ این سنگ ها روشن تر باشد به معنی کیفیت بیشتر آنها است. همین امر موجب می شود تا قیمت آنها نیز افزایش داشته باشد.

سنگی که از خارج وارد کشور می شود قطعا درگیر پارامترهایی چون عوارض گمرکی، مالیات و ارز است. لذا افزایش هر کدام از این موارد بر روی قیمت سنگ های لته تاثیر گذار است. هر اندازه ضخامت یک سنگ لته بیشتر باشد و یا ابعاد آن بزرگتر باشد، قیمت سنگ های مذکور نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.سنگ لته ترکیه


کاربرد سنگ لته در کجاست؟

همانگونه که عنوان شد، رنگ روشن این سنگ ها منجر می شود تا از سنگ لته در ساختمان هایی که ظاهر شیک و لوکس دارند؛ بیشتر استفاده شود لذا بیشترین کاربرد آنها به لابی هتل ها اختصاص داده می شود.
سنگ های لته دارای ظاهر شفافی هستند می توان در محیط هایی که نور کمتری وجود دارد از این سنگ ها برای جبران تاریکی فضا استفاده کرد. امروزه با توجه به طرح های خاص سنگ لته، بانوان از آن به عنوان کانتر آشپزخانه و یا سنگ دیوار آشپزخانه نیز استفاده می نمایند. امروزه می توان سنگ لته را در دیواره های حمام، حاشیه آسانسورها و یا در ساختمان های مدرن نیز مشاهده نمود.
 

مواردی که در زمان خرید سنگ لته باید به آن دقت نمایید

سنگ لته هر ساله فروش زیادی در بازار ایران دارد. با توجه به اینکه این سنگ ها از خارج از کشور وارد می شوند لذا برآورد دقیق میزان سنگ مورد نیاز و همچنین وسواس در خرید آن بسیار مهم می باشد. در زیر عوامل و پارامتر هایی که در زمان خرید سنگ لته تاثیر گذار هستند، شرح داده شده است:

  • چگونگی حمل و انتقال سنگ های لته بسیار مهم می باشند. هر گونه شکستگی، لب پر بودن و اشکال در ظاهر سنگ آن را می تواند غیر قابل استفاده نماید. سنگ لته به سنگ ساختمانی صیقلی معروف است.
  • فرآیند تولید، برش و فرآوری سنگ بسیار مهم می باشد. موارد مورد استفاده در فرآوری سنگ همچون نوع رزین، اپوکسی استفاده شده، توری که برای پشت سنگ استفاده شده . یا لقمه ساب از جمله مواردی است که باید به آنها دقت نمود.
  • بررسی زاویه سنگ که در اصطلاح به آن گونیا بودن سنگ نیز عنوان می شود یکی از مواردی است که دقت به آن بسیار ضروری است. عدم رعایت این مورد پس از اجرا در ساختمان، ظاهر نامناسبی را ارائه می دهد و جلوه کار را خراب می نماید.
  • ضخامت و یا قطر سنگ در قیمت تاثیر بسزایی دارد. طبیعتا سنگ لته هایی که دارای قطر بالایی باشند، سنگین وزن تر هستند. این مورد به صورت یک قانون کلی در همه احوال خوب نیست. لذا بر اساس نوع استفاده و کاربرد سنگ لازم است تا قطر آن را انتخاب نمایید.
  • همانگونه که قبل تر عنوان شد، اگر سنگ لته دارای رنگ روشنی باشد به این معنا خواهد بود که میزان ناخالصی در آن بسیار کم می باشد و از لحاظ کیفیت نیز در رتبه بالاتری قرار دارد. رنگ های تیره در رتبه بندی کیفی در درجه پایین تری قرار دارند. البته نوع کاربرد و محل مورد استفاده سنگ ها می تواند در انتخاب کیفیت نقش بسزایی را ایفا نماید.

فرم ارسال سوال جدید

پرسش و پاسخ

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید