سنگ دهبید یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که دارای ظاهر زیبایی است. این سنگ یکی از انواع سنگ های خانواده مرمریت است. معدن اصلی این سنگ ساختمانی در بخش های شمالی استان فارس و در نزدیکی صفاشهر واقع شده است. در این گفتار با ویژگی های این سنگ بیشتر آشنا خواهید شد. رگه اصلیِ رنگ سنگ دهبید به صورت کرم می باشد. البته گفتنی است که سنگ دهبید دارای طرح های مختلفی می باشد.معادن زیادی از دهبید وجود دارد. تولید سنگبری عظیمی از معدن سنگ دهبید شایان است. سنگ دهبید دارای بازی رنگ و طرح زیادی است که سورت را درآن بسیار مهم میکند.
 
کارخانه سنگبری دهبید عظیمی، با سالها سابقه و تجربه در صنعت سنگ ایران، آماده تامین سنگ دهبید در اندازه های مختلف و اسلب با تولید انبوه و قیمت رقابتی در ایران میباشد. انبار بزرگ و نمایشگاه سنگ عظیمی در تهران آماده بازدید از مشتریان گرامی میباشد.

تلفن : 02122980937
 شماره همراه : 09123062974
 انبار تهران : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار بوستان، ابتدای گلبن نهم
 
کارخانه سنگبری دهبید عظیمی قادر به تولید و فروش  اسلب تا ابعاد 300cm x 200cm  یا بنا به سفارش مشتری ، سایز منحصر به فرد سنگ دهبید 81.5cm x 81.5cm   و تولید و فروش انبوه دیگر سایزهای سنک دهبید رایج در بازار  شامل :
 • سنگ دهبید به اندازه 165x165cm
 • سنگ دهبید به اندازه 125x125cm
 • سنگ دهبید به اندازه 81.5x81.5cm
 • سنگ دهبید به اندازه 60x60cm

تولید سنگ دهبید

در تولید سنگ دهبید، از کپ های سنگ که از معادن دهبید شایان استخراج میشوند، استفاده میشود. برای تولید دهبید شایان، ابتدا سنگ ها از معدن به صورت کپ، حمل شده و به کارخانه سنگبری منتقل میگردد. در کارخانه با تکنولوژی خاص و دستگاه های بروز، این سنگها به صورت ورقه ای با زخامت ها 2 تا 3 سانت برش خوره و آماده فرآوری میگردد. فرآوری این سنگ ها شامل مراحل پیچیده و فنی است که باعث استحکام بیشتر، صیقلی شدن سطوح و آیینه شدن آن میگردد. سنگ های دهبید به صورت های اسلب و به صورت تایل شده در اندازه های مختلف آماده ورود به بازار میشود. سنگ های تایل شده، با لبه های تیز و گونیا از خصوصصیات مهمی هستند که در تولیدات سنگ دهبید عظیمی ، مورد توجه زیادی میباشد. لبه های نیز و گونیا باعث زیبایی و نصب درست سنگ در پروژه های ساختمانی  میگردد.


 

اسلب سنگ دهبید

علاوه بر استفاده از سنگ های برش خورده دهبید، از اسلب سنگ دهبید هم برای پروژه های مختلف استفاده میشود. این اسلب ها مناسب استفاده در مکانهایی است که به سایزهای بزرگ نیاز دارند. اسلب سنگ دهبید شایان به صئرت های دوربری شده و دوربری نشده ، در انبار سنگ موجود میباشند. جهت استفاده از اسلب سنگ، باید با توجه به مساحت پروژه ، و در نظر گرفتن اندازه اسلب ها، تعداد آنها را انتخاب کرد.
 

قیمت سنگ دهبید

قیمت سنگ دهبید، به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی چون جنس سنگ، درجه کیفیت سنگ، اندازه های برش سنگ میتواند قیمت ها را برای فروش سنگ دهبید، تعیین کند. ما در مجموعه سنگبری دهبید عظیمی با تولید انبوده این محصول توانسته ایم، قیمت ها را با حفظ کیفیت به حداقل برسانیم. قیمت های رقابتی محصولات ما معرف احترام ما به خرید مشتری است.
 

سورتینگ منحصر به فرد

سورت و مرتب سازی سنگ دهبید، بسیار مهم و حیاتی است. بدین معنا که اشتباه در سورت کردن سنگ، باعث ایجاد اشکال در یکدست شدن رنگ و طرح در پروژه میگردد. سورتینگ به این معناست که تمامی سنگ های کار شده باید دارای یک رنگ زمینه یکسان و طرح های مشابه باشند. این مهم توسط دستگاه تمام اتوماتیک سورت پلاس انجام میشود. این دستگاه تمامی سنگها را یک به یک بررسی کرده و بر اساس رنگ زمینه و طرح گل روی سنگ، دسته بندی میکند و با چاپ بارکد، آنها را قابل شناسایی مینماید. در مجموعه سنگبری عظیمی، سورتینگ اتوماتیک با دقت بالا قبل از فروش، انجام میشود.


سنگبری عظیمی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از دستگاه سورت پلاس، سورت بندی را با دقت بالا انجام میدهد.

سورت سنگ دهبید


ویژگی های اصلی سنگ دهبید

 • رنگ کرم و منحصر بفرد با طرح های مختلف
 • برای سنگ دهبید می توان طیف رنگی از کرم روشن تا نسکافه ای در نظر گرفت که هر کدام دارای طرح های مختلفی است و به همین دلیل امکان انتخاب های گسترده ای را فراهم می آورد.
 • این سنگ ها در مقابل عوامل فرسایشی مقاومت بالایی از خود نشان خواهند داد.
 • تراکم و مقاومت این سنگ ها بالا است. ضربه، رفت و آمد و یا شرایط آب و هوایی مختلف می تواند کمترین تخریب را برای این سنگ ها ایجاد نماید.
 • سنگ های دهبید دارای مقاومت بالا و شفافیت زیادی هستند.
 • خاصیت آینه ای و صیقلی بودن این سنگ ها آن را خاص نموده است. معماران داخلی از سنگ دهبید برای مکان های کم نور استفاده می نمایند تا روشنایی خاصی به محیط دهند.
 • از آنجا که سنگ های مذکور دارای چگالی بالایی هستند و فشردگی آنها زیاد است، میزان جذب آب در آنها کم خواهد بود. گفتنی است که هر اندازه میزان جذب آب کمتر باشد، منجر خواهد شد تا طول عمر سنگ ها بیش تر باشد.

سنگ دهبید شایان
 


کاربرد سنگ دهبید در کجا است؟

همانگونه که پیش تر عنوان شد سنگ دهبید به عنوان یک نمونه سنگ ساختمانی شناخته می شود اما این سنگ ها هیچ گونه محدودیت کاربردی ندارد. از سنگ های مذکور در مصارفی چون اداری، مسکونی، تالارها و ... استفاده می شوند. امروزه در اکثر هتل ها و تالار ها از سنگ دهبید برای کف سازی و زیباسازی دیوار ها استفاده می شود خاصیت درخشندگی و صیقلی آن می تواند زیبایی دو چندانی به محیط دهد.

این نکته بسیار مهم است که سنگ دهبید به علت ماهیت فیزیکی آن، قابلیت استفاده در فضای خارجی را ندارد و بهترین استفاده آن در فضای داخلی میباشد. همین طور برای استفاده در پله ها مناسب است.

به صورت کلی سنگ دهبید شایان جز سنگ هایی می باشند که با نمونه های وارداتی خارجی رقابت تنگاتنگی دارند. شاید اغراق آمیز نباشد که عنوان نمود این مورد از لحاظ زیبایی و استحکام هم رده سنگ لته می باشند که از کشور ترکیه وارد می شوند.  البته گفتنی است که در بازار سنگ طرفداران سنگ دهبید به مراتب بیشتر است. طیف رنگی گستره سنگ دهبید می تواند هر گونه سلیقه را پوشش دهد. آقایانی که به دنبال استحکام و مقاومت بالای سنگ هستند و بانوانی که زیبایی و آینه ای بودن سنگ برایشان مهم است می توانند با تهیه این سنگ ها به خواسته خود برسند. شهرت جهانی سنگ دهبید از آن یک محصول ایرانی ساخته است که در بازارهای خارجی جایگاه ویژه و مشتاقان زیادی دارد. با توجه به اینکه سنگ های مذکور در خانواده سنگ های مرمریت قرار داند، لذا همیشه مورد توجه عام خواهند بود و به اصطلاح از دور کنار گذاشته نمی شوند.

سنگ دهبید

کارخانه سنگبری پارسیان دهبید عظیمی یکی از تولید کنندگان موفق سنگ دهبید شایان در سال 1385 با تکیه بر فناوری روز دنیا و بهترین فراوری تولیدات تاسیس گردید و بر اساس سه اصل برش دقیق و گونیا | اپوکسی و ساب (پولیش) شیشه ای | سورتینگ منحصر به فرد خط تولید خود را طراحی و تنظیم نمود که همین موضوع آن را به بهترین تولیدکننده سنگ دهبید در سطح کشور تبدیل نموده است. ما کیفیت برتر و مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و اعتقاد داریم یک واحد تولیدی جهت سبقت گرفتن از رقبای خود میبایست محصولات خود را بهتر از گذشته، روانه بازار نماید تا مصرف کننده هر روز اعتماد و اطمینان بیشتری به این تولیدات سنگ دهبید پیدا کند. در حال حاظر ظرفیت تولید  سنگ دهبید کارخانه به صورت تخصصی در سال ، 300/000 متر مربع سنگ دهبید میباشد که با این کیفیت در نوع خود بی نظیر است. قابل ذکر است تمام مراحل تهیه کوپ، فرآیند تولید و فروش تحت کنترل مستمر میباشد، لذا روش کار بدین صورت است که تهیه کوپهای صادراتی توسط کارشناسان و نمایندگان متخصص این شرکت از معادن دهبید انجام میپذیرد و با بهره گیری از فناوری روز دنیا و فراوری عالی سنگ در هر سایز و ابعاد، تولید و با کنترل مستمر آن، روانه بازار میکند.

کارخانه سنگ دهبید
 

چرا سنگ دهبید انتخاب مناسبی است؟

در انتخاب سنگ های ساختمانی ویژگی های مختلفی در نظر گرفته می شود. این بین پارامترهایی چون زیبایی، استحکام و مقاومت دارای اهمیت زیادی هستند. کمتر سنگ ساختمانی را می توان یافت که بتواند دارای تمام پارامترهای مطلوب باشد. اما سنگ دهبید جز محدود سنگ های ساختمانی است که ویژگی های خاص آن از مرزهای جغرافیایی نیز عبور نموده است و امروزه بخش قابل توجهی از آن به خارج از کشور نیز صادر می شود.
یکی از ویژگی های خاص سنگ دهبید، تنوع رنگ و طرح است. زمینه اصلی سنگ دهبید به رنگ کرم می باشد البته این مورد طیف کرم روشن تا تیره را در برمی گیرد. سنگ های مذکور دارای طرح ها و رگه های متفاوتی هستند، به همین دلیل در بحث زینتی انتخاب های متفاوتی را در اختیار خریداران قرار خواهند داد.
یکی از مزیت های اصلی سنگ دهبید این مهم می باشد که جز سنگ های شفاف و لوکس محسوب می شوند به همین دلیل در بحث دکوراسیون مخصوصا در هتل ها و تالارها بیشترین کاربرد را دارند. از جمله ویژگی های باطنی سنگ دهبید می توان به مقاومت فوق العاده آن اشاره نمود. اغراق آمیز نخواهد بود اگر که عنوان شود این سنگ ها تا مدت زمان طولانی فقط نیاز به ساب دارند. سنگ دهبید در هر گونه شرایط آب و هوایی استحکام بالایی از خود نمایش می دهد. مقاومت سایشی  این سنگ ها منجر می شوند تا رفت و آمد های زیاد به آن آسیب وارد ننمایند. به همین دلیل در زیباسازی کف نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگبری دهبید عظیمی، تولید کننده انبوه سنگ دهبید سایان در ابعاد بزرگ در ایران میباشد. استفاده از اندازه های بزرگ سنگ، زیبایی بینظیری به پرژه میدهد.

دهبید شایان


در زمان خرید سنگ دهبید به چه نکاتی می بایست دقت نمود؟

سرمایه گذاری در بحث خرید سنگ دهبید یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود. به عبارت دیگر شما گنجینه ارزشمندی خواهید داشت که با گذر زمان اختلالی در زیبایی و استحکام آن رخ نمی دهد. در زمان خرید سنگ دهبید دقت داشته باشید که حتما نمونه های مختلف آن را بررسی نموده و برآورد دقیقی از میزان سنگ مورد نیاز به دست آورید. از آنجا که بازی رنگ سنگ دهبید بسیار زیاد است گاها برای انتخاب یکدست رنگ محدودیت هایی وجود دارد.
سنگ دهبید عموما دارای مقاومت بالایی است اما پیشنهاد می شود در زمان خرید و یا بارگیری حتما در محل حضور داشته باشید تا سنگ ها را از لحاظ یک دست بودن، سالم بودن و ابعاد بررسی نمایید. البته این سنگ ها با توجه به ویژگی منحصر به فرد به طور جدی با رقبای خارجی در سطح جهان رقابت می نماید.
  

فرم ارسال سوال جدید

پرسش و پاسخ

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید