سنگ امپرادور

یکی از سنگ های خارجی معروف، سنگ امپرادور اسپانیا است. سنگ امپرادور به دو سورت اصلی امپرادور دارک و امپرادور لایت تقسیم می شوند.


سنگ امپرادور به دو سورت اصلی امپرادور دارک و امپرادور لایت تقسیم می شوند. معدن سنگ امپرادور در ترکیه واقع شده است.
سنگ امپرادور روشن از سنگ هایی است که زیبایی منحصر به فردی دارد. 
سنگ امپرادور روشن در کنار سنگ امپرادور دارک بسیار زیبا خواهد بود. این سنگ نیز قیمت نسبتا بالایی دارد و به طور محدود در فضاهای خاص به کار می رود.
سنگ امپرادور
سنگ امپرادور تیره رنگ تیره مایل به قهوه ای دارد و رگه های بسیار زیبایی در میان آن قرار گرفته است. سنگ امپرادور ساب پذیری بالایی دارد و جز دسته های مرمریت قرار می گیرد. سنگ امپرادور تیره برای فرش کردن واحد های تجاری، اداری، لابی ها و کار کردن در فضاهای داخلی هتل طرفداران بسیاری دارد.سنگ امپرادور نوعی سنگ مرمر خاص و طبیعی از کشور ترکیه است که دارای تعداد زیادی رگه‌های کلسیت رنگی فوق‌العاده زیبا در سطح آن می‌باشد. سنگ امپرادور را با نام‌های دیگری همچون رامونا، تیره امپراطور، و قهوه‌ای رامورا نیز می‌شناسند.
مهمترین عامل در پوشش‌هایی که بوسیله‌ی امپرادور انجام می‌شود، وزن (چگالی) آن می‌باشد. زمانی‌که از امپرادور در پوشاندن کف (مخصوصا در فضاهای داخلی) استفاده می‌گردد، نکته مهم دیگر مقاومت در برابر ضربات است، که بواسطه‌ی ساختار شیمیایی آن حاصل شده. اگر قصد استفاده از این سنگ در پله‌ها را داشته باشید، علاوه بر موارد ذکر شده، قابلیت خم شدن در هنگام قرار دادن قطعات خواهد بود. اگر بخواهید از امپرادور در فضاهای خارجی استفاده کنید، باید در انتخاب نوع آن، نکاتی همچون مقاومت در برابر تغییرات شدید گرمایی و سرمایی و همچنین جذب رطوبت و آب برف و باران را نیز در نظر بگیرید.
 
انواع پوشش‌های سنگ امپرادور
امپرادور سنگی برشی است که می‌تواند تعداد زیادی پوشش مختلف را پذیرا باشد. بعضی از رایج‌ترین آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

جلا شده سنگ امپرادور
اگر بخواهیم فقط یک مدل پوشش را نام ببریم که اعتبار زیادی به سنگ امپرادور داده است، پوشش جلا شده خواهد بود. این پوشش ظاهری درخشان و جذاب دارد که تمام ویژگیهای منحصر بفرد سنگ را بخوبی نشان می‌دهد.

صاف
پوشش صاف کمتر رایج است اما طرفداران خود را دارد. این مدل بیشتر برای جاهایی خوب است که تضاد رنگی زیادی لازم نیست و می‌خواهید از رنگ‌های قهوه‌ای یکدست استفاده کنید. سطح این نوع پوشش مات و بدون درخشندگی می‌باشد.

کوبیده شده
در این مدل، ساختار سنگ مرمر تغییر داده شده و سطح آن بسیار سخت می‌گردد. رنگ آن معمولا به قهوه‌ای روشن و زرد گرایش دارد. بصورت کلی رنگ اصلی در این پوشش تا حد زیادی یکدست است. از این مدل امپرادور بیشتر برای دیوارها و همچنین تزیینات باغ‌ها استفاده می‌شود.

سنگ امپرادور تیره و سنگ امپرادور روشن
بحث زیادی در مورد سنگ امپرادور تیره و روشن وجود دارد، مخصوصا وقتی بخواهید مواردی همچون نوع سنگ مرمر، کشور سازنده، رنگ‌های اصلی آن، گوناگونی رنگی و چیزهای دیگر را تشخیص دهید.

در اینجا قصد داریم این دو نوع سنگ یعنی امپرادور تیره و روشن را بررسی و مقایسه نماییم.
سنگ امپرادور تیره و روشن
 
سنگ امپرادور تیره
این مدل، نوعی سنگ مرمر با رنگ قهوه‌ای تیره عمیق به همراه رگه‌های روشن و سفید روی سطح می‌باشد. امپرادور تیره سنگی برشی‌ست، به این معنی که بسیار محکم است. این سنگ در حال حاضر از ترکیه وارد شده و به دلیل خصایص ظاهری و همچنین مشخصات فیزیکی رواج زیادی پیدا کرده است. بعضی از استفاده‌های امپرادور تیره عبارتند از کفپوش زمین‌ها، پوشش‌های داخل خانه همچون آشپزخانه، استفاده در دکوراسیون و ...

 
سنگ امپرادور روشن
سنگ مرمر قهوه‌ای روشن یا به رنگ عسل، که بواسطه‌ی رگه‌های محدود آن شناخته می‌شود. این سنگ در نقاط مختلفی از دنیا استخراج می‌شود، اما اصلی‌ترین محل استخراج و تولید سنگ امپرادور روشن ترکیه است. امپرادور ترکیه‌ای امروزه به یک مرجع تبدیل شده و علیرغم تفاوت‌های جزیی در رنگ سنگ با دیگر نقاط دنیا، تقاضای بسیار بالایی برای آن وجود دارد. از آنجاییکه این مدل از امپرادور در کشورهای دیگر فراوانی چندانی ندارد، مدل ترکیه‌ای آن سهم خوبی از بازار داشته و همچنین قیمت بالاتری نیز دارد. در تصویر زیر می‌توانید مقایسه‌ای از مدل ترکیه‌ای با مدل دیگری داشته باشید.

 
آیا واقعا سنگ امپرادور تیره و روشن فرق دارند؟

به هیچ وجه. ما از دو نوع سنگ مرمر صحبت می‌کنیم که ساختاری یکسان، اما ظاهری متفاوت دارند. تفاوت اصلی آنها بیشتر در ساختار رگه‌ها، یکدست بودن و تضاد رنگ‌ها و همچنین تنوع رنگی می‌باشد.
در مورد توسعه بازار، سنگ امپرادور تیره بیشتر حول محور یک مدل از آن یعنی سنگ مرمر قهوه‌ای تیره می‌چرخد. اما سنگ امپرادور روشن امروزه دارای تنوع‌های بیشماری است و رقبا سعی در تصاحب بازار بیشتر بوسیله‌ی استخراج امپرادورهای روشن متفاوت هستند.
بطور خلاصه، آنچه ما در این دو سنگ می‌بینیم، در حقیقت کامل‌کننده‌ی یکدیگر هستند. بسیاری از ترکیب امپرادور روشن و تیره به شکلی فوق‌العاده حرفه‌ای در مصارف تزیینی یا پوشش‌ها استفاده نموده و جلوه‌های ظاهری بی‌نظیری ایجاد می‌کنند. در نتیجه شما می‌توانید از هر دو حالت این سنگ برای استفاده حداکثر از ظاهر زیبای آنها استفاده نمایید.
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید