استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی

استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی امروزه بسیار رواج یافته است. با  توجه به ظاهر صیقلی و آینه ای این سنگها، از آنها برای محیط های شیک همچون لابی هتل ها، تالارها و ... بیشتر استفاده می شود. در ادامه برخی از ایده های این نوع دکوراسیون شرح داده می شود. استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی از دیرباز وجود داشته است.
استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی
امروزه بسیار رواج یافته است. با  توجه به ظاهر صیقلی و آینه ای این سنگها، از آنها برای محیط های شیک همچون لابی هتل ها، تالارها و ... بیشتر استفاده می شود. در ادامه برخی از ایده های این نوع دکوراسیون شرح داده می شود. استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی از دیرباز وجود داشته است. این سنگها به دلیل اینکه نور را به خوبی بازتاب می دهند از همان ابتدا مورد توجه معماران و طراحان دکور بوده اند. با توجه به گذشت سالهای زیاد اما همچنان استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی هنوز رواج دارد لذا می توان به جرات عنوان نمود که این نوع سنگ ها مربوط به زمان و دوره خاصی نیستند و به عبارت دیگر از مد نمی افتند. سنگ مرمر به عنوان عنصر اصلی دکور خواهان و طرفداران بسیار دارد.


استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی از گذشته تا به امروز

سنگ های مرمریت مانند سنگ دهبید ، سنگ لته و سنگ امپرادور یک دسته از سنگ های دگرگونی محسوب می شوند که دارای رنگ ها و طرح های مختلفی هستند. علاوه بر آن سنگ های مرمر مذکور دارای خاصیت آینه ای می باشند که شفافیت آنها چندین برابر می نماید. در گذشته از این سنگ ها برای هنر های تجسمی استفاده می نمودند. اگر به ریشه و ذات سنگ های مرمر دقت نمایید، متوجه خواهید شد که سنگ های مرمریت حاصل از فعالیت های چشمه های آبگرم می باشند.
 

استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی در قدیم

امروزه استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی بسیار رواج دارد. با توجه به اینکه این سنگ ها در انواع رنگ های شیری، سفید، کهربایی، زرد و ... وجود دارند لذا می توان برای دکور نمودن انواع ساختمان ها از آنها استفاده نمود. هیچ محدودیتی برای استفاده از سنگ مرمر در ساختمان وجود ندارد. می توان از این سنگ ها در سرویس های بهداشتی، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و ... بهره برد. استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی محدود نمی شود. از این سنگ ها برای ساخت مصنوعات، قرنیز و یا جزیره آشپزخانه می توان بهره برد. از سنگ مرمر بیشتر در دکوراسیون منازل و کمتر به عنوان نما استفاده می شود. دلیل این امر نیز آن است که سنگ مرمر در مقابل نور آفتاب کدر شده و شفافیت خود را از دست می دهد.


ایده های استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی

سنگ مرمریت عموما برای دکوراسیون داخلی در قالب نمای سرویس های بهداشتی، پیشخوان یا کانتر و مواردی از این قبیل کاربرد دارد. نگهداری از سنگ مرمر سخت نخواهد بود تنها لازم است هر سال یکبار این سنگ ها رخنه گیری شود. در زیر برخی از ایده های استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی عنوان شده است.


استفاده از سنگ های مرمریت در دیوار و کف

زمانیکه صحبت از استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی می شود اولین گزینه ای که به ذهن می رسد، استفاده از آنها در کف و دیوار است. نکته مهمی که در این رابطه باید در نظر گرفت این است که اگر شما فضای داخلی و کف را با سنگ مرمریت دکور نمایید، منجر خواهد شد که محیط تیره به نظر برسد. لذا پیشنهاد می شود که یکی از گزینه های کف یا دیوار را از مرمر بپوشانید در این صورت شما می توانید یکی از این دو مورد را عناصر مدرن همچون چوب تلفیق نموده و ظاهر زیباتری به محیط دهید.
استفاده از سنگ های مرمریت در اتاق نشیمن:
اتاق نشیمن یکی از مکان هایی است که بانوان ترجیح می دهند تا از گزینه استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی در آن بهره ببرند. برای اتاق نشیمن و هال پیشنهاد می شود که در ورودی هال از سنگ مرمر استفاده شود. امروز استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی در بخش هایی همچون کفپوش سرویس های بهداشتی و دیوار آشپزخانه ها بسیار کاربردی است.
 

استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی در خانهاستفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی نیاز به دقت نظر دارد. سنگ های مرمر عموما دارای نقش های مختلفی است. به همین دلیل تلاش نمایید تا در زمان اندازه گیری برآورد دقیقی از میزان سنگ مورد نیاز خود داشته باشید. سنگ مرمر دارای مقاومت بالایی است لذا از این مورد برای کانتر آشپزخانه ، میز پذیرایی و مواردی از این قبیل می توان استفاده نمود. در نظر داشته باشید که استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی منجر می شود تا آن منطقه کانون توجه قرار گیرد. یکی از مواردی که استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی را رایج نموده است به این خاطر است که پاکیزگی مرمر بسیار آسان است. بسیاری از بانوان از مرمر برای جبران نور کم محیط استفاده می نمایند.


استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی در راهرو

یکی از مواردی که امروزه کاربرد فراوانی از جهت استفاده سنگ مرمریت دارد، سنگ نمودن ستون ها خواهد بود. استفاده از سنگ مرمر در ساختار ستون ها به آن عمق داده و سقف را بلند تر نشان خواهد داد. لذا برای بزرگ تر نشان دادن فضای خانه می توان از ستون های مرمری در خانه بهره برد. علاوه بر انواع مختلف رگه ها و رنگ های متفاوت، نوع نصب و استفاده از سنگ مرمر نیز متنوع می باشد. سنگ مرمریت را می توان به صورت زنبوری، پرده ای، شطرنجی، کاشی و ... در ساختمان ها استفاده نماد. از این حیث کمتر دو ساختمانی را می توان یافت که از لحاظ استفاده از سنگ مرمر به صورت مشابه عمل نموده باشند.


استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی محبوبیت و جذابیت زیادی دارد. این سنگ ها مربوط به دوره و زمان خاصی نیستند. سنگ های مرمر این خاصیت را دارند تا با متریال دیگر تلفیق شوند و پدیده چشم نوازی را ایجاد نمایند. امروزه بسیاری از ساختمان های باشکوه از سنگ مرمریت در کنار چوب، گرانیت و گچ بری های شیک استفاده می نماید. سنگ مرمر دارای رگه های مختلفی است که شکوه زیبایی را به سنگ می بخشد. به دلیل استحکام و مقاومت بالای این سنگ ها، دارای قیمت گزافی نیز می باشند. سرمایه گذاری بر روی آنان و استفاده از سنگ های مرمریت در دکوراسیون داخلی می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن باشد زیرا میزان فرسایش و استهلاک آن بسیار کند است.
 
 
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید