سنگ دهبید یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که دارای ظاهر زیبایی است. این سنگ یکی از انواع سنگ های خانواده مرمریت است. معدن اصلی این سنگ ساختمانی در بخش های شمالی استان فارس و در نزدیکی صفاشهر واقع شده است. در این گفتار با ویژگی های این سنگ بیشتر آشنا خواهید شد. رگه اصلیِ رنگ این سنگ به صورت کرم می باشد. البته گفتنی است که سنگ دهبید دارای طرح های مختلفی می باشد.معادن زیادی از دهبید وجود دارد. تولید سنگبری عظیمی از معدن دهبید شایان است. سنگ دهبید دارای بازی رنگ و طرح زیادی است که سورت را درآن بسیار مهم میکند.

کارخانه سنگبری دهبید عظیمی قادر به تولید و فروش  اسلب تا ابعاد 300cm x 200cm  یا بنا به سفارش مشتری ، سایز منحصر به فرد سنگ دهبید 81.5cm x 81.5cm   و تولید و فروش انبوه دیگر سایزهای سنک دهبید رایج در بازار  شامل :
 • سنگ دهبید به اندازه 165x165cm
 • سنگ دهبید به اندازه 125x125cm
 • سنگ دهبید به اندازه 81.5x81.5cm
 • سنگ دهبید به اندازه 60x60cm

قیمت فروش سنگ دهبید : جهت اطلاع از قیمت سنگ دهبید، با ما تماس بگیرید


 

ویژگی های اصلی و کلیدی سنگ دهبید

 • رنگ کرم و منحصر بفرد با طرح های مختلف
 • برای سنگ دهبید می توان طیف رنگی از کرم روشن تا نسکافه ای در نظر گرفت که هر کدام دارای طرح های مختلفی است و به همین دلیل امکان انتخاب های گسترده ای را فراهم می آورد.
 • این سنگ ها در مقابل عوامل فرسایشی مقاومت بالایی از خود نشان خواهند داد.
 • تراکم و مقاومت این سنگ ها بالا است. ضربه، رفت و آمد و یا شرایط آب و هوایی مختلف می تواند کمترین تخریب را برای این سنگ ها ایجاد نماید.
 • سنگ های دهبید دارای مقاومت بالا و شفافیت زیادی هستند.
 • خاصیت آینه ای و صیقلی بودن این سنگ ها آن را خاص نموده است. معماران داخلی از سنگ دهبید برای مکان های کم نور استفاده می نمایند تا روشنایی خاصی به محیط دهند.
 • از آنجا که سنگ های مذکور دارای چگالی بالایی هستند و فشردگی آنها زیاد است، میزان جذب آب در آنها کم خواهد بود. گفتنی است که هر اندازه میزان جذب آب کمتر باشد، منجر خواهد شد تا طول عمر سنگ ها بیش تر باشد.


کاربرد سنگ های دهبید در کجا است؟

همانگونه که پیش تر عنوان شد سنگ دهبید به عنوان یک نمونه سنگ ساختمانی شناخته می شود اما این سنگ ها هیچ گونه محدودیت کاربردی ندارد. از سنگ های مذکور در مصارفی چون اداری، مسکونی، تالارها و ... استفاده می شوند. امروزه در اکثر هتل ها و تالار ها از سنگ دهبید برای کف سازی و زیباسازی دیوار ها استفاده می شود خاصیت درخشندگی و صیقلی آن می تواند زیبایی دو چندانی به محیط دهد.
به صورت کلی سنگ های دهبید جز سنگ هایی می باشند که با نمونه های وارداتی خارجی رقابت تنگاتنگی دارند. شاید اغراق آمیز نباشد که عنوان نمود این مورد از لحاظ زیبایی و استحکام هم رده سنگ های لته می باشند که از کشور ترکیه وارد می شوند.  البته گفتنی است که در بازار سنگ قیمت و طرفداران سنگ دهبید به مراتب بیشتر است. طیف رنگی گستره سنگ های دهبید می تواند هر گونه سلیقه را پوشش دهد. آقایانی که به دنبال استحکام و مقاومت بالای سنگ هستند و بانوانی که زیبایی و آینه ای بودن سنگ برایشان مهم است می توانند با تهیه این سنگ ها به خواسته خود برسند. شهرت جهانی سنگ دهبید از آن یک محصول ایرانی ساخته است که در بازارهای خارجی جایگاه ویژه و مشتاقان زیادی دارد. با توجه به اینکه سنگ های مذکور در خانواده سنگ های مرمریت قرار داند، لذا همیشه مورد توجه عام خواهند بود و به اصطلاح از دور کنار گذاشته نمی شوند.


کارخانه سنگبری پارسیان دهبید عظیمی یکی از تولید کنندگان موفق سنگ دهبید شایان در سال 1385 با تکیه بر فناوری روز دنیا و بهترین فراوری تولیدات تاسیس گردید و بر اساس سه اصل برش دقیق و گونیا | اپوکسی و ساب (پولیش) شیشه ای | سورتینگ منحصر به فرد خط تولید خود را طراحی و تنظیم نمود که همین موضوع آن را به بهترین تولیدکننده سنگ دهبید در سطح کشور تبدیل نموده است. ما کیفیت برتر و مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و اعتقاد داریم یک واحد تولیدی جهت سبقت گرفتن از رقبای خود میبایست محصولات خود را بهتر از گذشته، روانه بازار نماید تا مصرف کننده هر روز اعتماد و اطمینان بیشتری به این تولیدات سنگ دهبید پیدا کند. در حال حاظر ظرفیت تولید  سنگ دهبید کارخانه به صورت تخصصی در سال ، 300/000 متر مربع سنگ دهبید میباشد که با این کیفیت در نوع خود بی نظیر است. قابل ذکر است تمام مراحل تهیه کوپ، فرآیند تولید و فروش تحت کنترل مستمر میباشد، لذا روش کار بدین صورت است که تهیه کوپهای صادراتی سنگ دهبید توسط کارشناسان و نمایندگان متخصص این شرکت از معادن دهبید انجام میپذیرد و با بهره گیری از فناوری روز دنیا و فراوری عالی سنگ در هر سایز و ابعاد، تولید و با کنترل مستمر آن، روانه بازار میکند.
کارخانه سنگبری دهبید عظیمی قادر به تولید اسلب سنگ دهبید تا ابعاد 320cm x 220cm  یا بنا به سفارش مشتری ، سایز منحصر به فرد سنگ دهبید 81.5cm x 81.5cm   و دیگر سایزهای رایج در بازار میباشد.